اسفند 91 - BABAK 1992
سفارش تبلیغ
صبا

BABAK 1992
 
لینک دوستان

یک دختر مسلمان 12 ساله ی اهل فرانکفورت که در کلاس آموزش شنای مختلط پسر و دختر شرکت نمی کرد، کارش به دادگاه رسید و دادگاه این کشور مدعی آزادی و حقوق بشر نیز درخواست این دختر مسلمان برای عدم شرکت در این کلاس آموزشی مختلط را به بهانه ضرورت آموزش برای همه آلمانی ها رد کرد!

به گزارش ندای انقلاب به نقل از بی باک، هانس روت هاوگ، قاضی دادگاه هسن گفت: این دختر مسلمان باید در کلاس آموزش شنا شرکت می کرد لذا در چنین زمانی و موارد استثنایی دلیلی برای عدم شرکت وجود ندارد.

گفتنی است؛ سابقا و در دادگاه های دیگر آلمان نیز در مواردی شبیه به مورد بالا قضاوت های مشابهی صورت گرفته است اما به دلیل تکرار این مسئله، دادگاه ایالت هسن تصمیم به تجدید نظر گرفت. این تجدید نظر برای سنجیدن دو جنبه ی حقوق آزادی دینی و مأموریت دولت آلمان در آموزش مردم این کشور برگزار می شود.

روت هاوگ در این باره گفت: این دختر مسلمان بی شک در اعتقادش کاملا استوار و جدی است اما پوشیدن یک لباس شنای بلند در این موقعیت اضطراری برای او امکان پذیر بوده است. از نظر او این لباس مطابق احکام اسلام است.

دختر مسلمان پوشیدن این لباس را رد کرد و کلاوس مایسنر، وکیل او نیز در دفاع گفته است که این لباس مانند یک گونی پلاستیکی می ماند که آدم را زشت جلوه می دهد و به تحقیر او منجر می شود.

او همچنین در دفاع از دختر مسلمان درباره جلب توجه آن لباس در بین دانش آموزان دیگر صحبت کرد و گفت: علاوه بر موضوع مطرح شده، حضور وی در جمعی مختلط که پسرهای برهنه هم هستند؛ احساس حیای او را خدشه دار می کند.

دختر مسلمان نیز ضمن تائید سخنان وکیلش گفت: من دوست ندارم که پسرها را در لباس کوتاه ببینم.

اما دادگاه آلمان این استدلال ها را قبول نکرد و اعلام کرده است که این دختر مسلمان قصد دارد در آینده پزشک بشود و چنین شغلی خارج از موقعیت های اضطراری برای شنا نیست.

دادگاه فرانکفورت نیز در گذشته درخواست این دختر مسلمان را رد کرده بود.

دادگاه فدرال آلمان در سال 1993 تصمیم گرفته بود که دانش آموزان برای شرکت نکردن در کلاس آموزش شنا آزاد باشند مگر اینکه مدرسه کلاس های جداگانه برای پسر و دختر پیشنهاد دهد.

با این حال نماینده ی کشور آلمان در مقابل دادگاه هسن گفت: قوانین آموزش و پرورش تغییر کردند و باید به آنها احترام گذاشته شوند. همچنین دادگاه فدرال آلمان تأکید کرده است که افراد به دلیل مسایل دینی خود را از اکثریت جدا نکنند و آزادی دینی دختر مسلمان در این مورد استثنایی باید رد بشود.

قابل ذکر است که در ماه ژوئن سال جاری دادگاه فدرال آلمان در شهر برمن اعلام کرد که دختران مسلمان پایه ی ابتدایی دلیلی برای رهایی از کلاس آموزش شنا ندارند.

این دادگاه در این باره گفت: در دوران ابتدایی بنا به اختلافات بسیار، رهایی از این کلاس ها بی معنا است و رهایی از آن فقط بعد از سن بلوغ امکان پذیر می شود.

اما هم اکنون مسلمانان شاهدند که این رویه به سنین بعد از بلوغ هم سرایت کرده است و دولت مدعی آزادی و حقوق بشر قصد دارد؛ ابتدایی ترین حقوق مسلمانان را به بهانه ضرورت اموزش نادیده بگیرد.

دادگاه ایالت نرد راین وستفالن آلمان نیز در سال 2009 اعلام کرد که دانش آموزان مسلمان وظیفه دارند در کلاس آموزش شنا و اردوها شرکت کنند.


این اتفاقات در حالی می افتد که اخیرا مرکل برای فریب افکار عمومی جهان اسلام المان اعلام کرده بود که اسلام بخشی از آلمان است


[ سه شنبه 91/7/11 ] [ 3:8 عصر ] [ بابک باباپور ] [ نظرات () ]
همزمان با نوسان در بازار ارز، بانک مرکزی تلاش دارد از طریق مرکز مبادله ارزی گام‌های جدیدی برای مقابله با التهاب موجود بردارد؛ استراتژی اصلی بانک مرکزی بر «پوشش کامل تقاضای واقعی» از طریق مرکز تبادل ارزی بنا شده است؛ رییس کل بانک مرکزی پس‌از نشست ارزی با دولتی‌ها نسبت به تغییر حرکت بازار ابراز اطمینان کرد. وی معتقد است که «با افزایش حجم عملیات در مرکز مبادلات ارزی شرایط برای تصحیح مسیر قیمتی نرخ در بازار غیر‌رسمی فراهم می‌شود.» به گفته بهمنی «آثار ایجاد مرکز به زودی در کاهش نرخ بازار پدیدار خواهد شد.» آمار موجود نشان می‌دهد روند مبادلات در مرکز ارزی بیش از 200 درصد در دو روز گذشته افزایش یافته است. مسوولان امیدوارند با این روند رو به رشد، از فشار تقاضا به بازار غیر‌رسمی کاسته شود. اقدام دیگر بانک مرکزی به بررسی تعهدات گذشته در کارگروهی ویژه و چگونگی تامین ارز آنها باز می‌گردد. به گفته رییس کل بانک مرکزی، سراسری شدن مرکز و تبدیل آن به بازار بین بانکی برنامه دیگر برای تسریع در پاسخگویی به تقاضا و کاهش فشار بر بازار است. در این میان روز گذشته روند قیمتی در بازار وارد مرحله جدیدی شد ؛ به گونه‌ای که تابلوی صرافان ثبت قیمت‌های تازه‌ای را تجربه کرد. هیجان در بازار تا مرحله‌ای پیش رفت که صرافان ترجیح دادند در آن شرایط خرید و فروش را متوقف کنند.
  

بهمنی پس از نشست مشترک با دولتی‌ها عنوان کرد
استراتژی ارزی بانک مرکزی
به نقل از دنیای اقتصاد– با گذشت یک هفته از راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی و همزمان با قیمت‌گذاری ارز در این بازار که به نوعی بازار سوم ارز محسوب می‌شود؛ قیمت‌ها در بازار غیر رسمی ارز هم افزایشی است. با این حال رییس کل بانک مرکزی پس از نشست مشترکی که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشت بار دیگر وعده داد که قیمت ارز در روزهای آینده و به تدریج کاهش پیدا می‌کند.
مسوولان بانک مرکزی امیدوارند راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی برای کنترل قیمت‌ها در بازار غیر رسمی چاره ساز باشد. این موضوع را می‌شود از بازدیدهای مکرر آنها از مرکز مبادلات ارزی متوجه شد. در این بازدیدها برخی از وعده‌ها و توصیه‌ها نیز رد و بدل می شود که در تازه‌ترین آنها، مقرر شده که بانک‌های عامل به تدریج نمایندگان خود را در مرکز مبادلات ارزی مستقر کنند، این افراد قبل از شروع به کار، در همان محل آموزش‌های لازم را خواهند دید.دراین جلسه همچنین در مورد تعهدات پیشین بانک‌ها و چگونگی اختصاص ارز در اختیار مردم و ارز متقاضی گفت وگو شد و در هر مورد رییس کل بانک مرکزی و معاون ارزی وی به پرسش‌های مطرح شده از سوی مدیران عامل بانک‌ها پاسخ دادند. محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی نیز در این نشست دستور داد که در کارگروهی ویژه موضوع تعهدات گذشته مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و چگونگی تامین ارز آنها نیز میسر شود. رییس کل بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که به تدریج با بالارفتن حجم عملیات ارزی مرکز مبادلات ارزی آثار آن در قیمت ارز در بازار پدیدار خواهد شد. پیش از این جلسه همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون ارزی بانک مرکزی درنشستی دیگر برای نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی نحوه کارکرد مرکز مبادلات ارزی را تشریح کرده و به پرسش‌ها و ابهامات فعالان بخش خصوصی پاسخ دادند، قرار شد این گونه جلسات با تشکل‌های بخش خصوصی ادامه پیدا کند. از روز نهم مهرماه مرکز مبادلات ارزی از متقاضیان ارز خواسته است که برای سرعت عمل بالاتر و جلوگیری از اتلاف وقت تقاضای ارزی خود را به وسیله ارائه ثبت سفارش معتبر و از طریق بانک‌های عامل در سراسر کشور به انجام برسانند.
به زودی قیمت‌ها متعادل خواهند شد
در همین حال مشاور ارشد بخش بین‌الملل ارزی، از افزایش عرضه ارز در مرکز مبادلات ارزی توسط بانک مرکزی خبر داد و گفت: با فراهم شدن امکان فروش ارز به متقاضیان اولویت‌های 2 به بعد، به زودی قیمت‌ها متعادل خواهند شد. صمد کریمی در گفت‌و‌گو با ایلنا، با انتقاد از دلالان و واسطه‌ها که با مبالغ کلان در تلاش هستند در بازار ارز آشفتگی حاکم شود، اظهار کرد: با تامین ارز کافی توسط بانک مرکزی به زودی آنها مجبور به کاهش قیمت می‌شوند. سخنگوی مرکز مبادله ارزی با بیان اینکه این مرکز در راستای کنترل نوسان‌های بازار ارز ایجاد شده است، تصریح کرد: با نهادینه شدن این بازار، در آینده شاهد تغییرات خوبی در بازار ارز، طلا، سرمایه یا بازار تجارت خارجی خواهیم بود. مشاور ارشد بخش بین‌الملل ارزی به اهداف بانک مرکزی در این زمینه اشاره و بیان کرد: نظام ارزی هم که برای کشور تعیین شده بود، نظام نرخ ارز شناور مدیریت‌شده است. از این رو، بانک مرکزی مطابق با وظایف قانونی خود، باید طرح‌ها و برنامه‌های خود را در این راستا طراحی و اجرا کند. به گفته وی، این حرکت جدید، دقیقا در راستای سیاست‌های کلان اقتصادی و خاص سیاست‌های پولی و ارزی کشور است که مرکز مبادلات ارزی دارندگان و متقاضیان ارز، بر اساس آن ایجاد شده است.
خرید و فروش متوقف شد
برخی از صرافی‌های راسته فردوسی و چهارراه استانبول روز گذشته کرکره مغازه‌های خود را پایین کشیدند تا با توقف خرید و فروش ارز به انتظار روزهای آینده بنشینند. همزمان، برخی از صرافی‌ها نیز قیمت دو ارز پر نوسان این روزهای بازار، یورو و دلار را از تابلوی صرافی خود حذف کردند. عده‌ای نیز قیمت‌ها را به صورت لحظه‌ای تغییر می‌دادند. خبرگزاری مهر که در گزارشی به این موضوع پرداخته در این باره می‌نویسد: «در غیاب دستگاه‌‌های نظارتی، مرکز ارزفروشان تهران مملو از دلالان و سفته‌بازان شده است.» به نوشته این خبرگزاری «نوسان شدید در بازار ارز، قیمت انواع سکه را هم در بازار گیج کرده‌ است به طوری که قیمت سکه تمام بهار آزادی در تابلوی صرافی‌ها از یک میلیون و 280 هزار تومان تا یک میلیون و 400 هزار تومان دیده می‌شود.» در همین حال سایت رسمی صنف طلا و جواهر که روزانه قیمت طلا، ارز و سکه را اعلام می کند نیز قیمت دلار را از جدول روزانه خودحذف کرده است. سایت «خبرآنلاین» در گزارشی تصویری با عنوان «ابوعطای دلار در ناصر خسرو و فردوسی»، عکس‌هایی گویا از این روزهای بازار ارز منتشر کرده و نوشته است: «تا ساعت 12 در بازار آزاد تمایل چندانی به فروش دلار نبود و تمامی فعالان بازار فقط دلار می‌خریدند. هنوز منتظر بودند تا قیمتی در بازار اعلام شود و سپس تمایل برای فروش داشته باشند. اتفاقی که بعد از گذر 45 دقیقه‌ای از زمان به وقوع پیوست. آن قدر خیابان فردوسی تا ابتدای منوچهری را بالا و پایین کردیم تا در نهایت قیمتی برای فروش دلار اعلام شد: 3250 تومان. هر دلار هم برای خرید 3200 تومان قیمت‌گذاری شد اما با این وجود صرافی‌ها فقط اجازه ورود به افرادی را می‌دادند که تمایل داشتند دلار خود را بفروشند.» همزمان محمد کشتی آرای رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهرکشور نیز با اشاره به نابسامانی بازار ارز و طلا به خبرگزاری «خانه ملت» گفته است: طلا و دلار در بازار خرید و فروش نمی‌شود و تا اطلاع ثانوی مبادله دلار و طلا متوقف است. کشتی آرای دلیل این توقف معاملات را «نامشخص بودن قیمت طلا و دلار» عنوان کرده است.


[ سه شنبه 91/7/11 ] [ 3:5 عصر ] [ بابک باباپور ] [ نظرات () ]
به نظر می آید که پرسپولیسی ها تا حدودی متهم ردیف اول مسمومیت تعدادی از بازیکنانشان در اصفهان را شناسائی کرده باشند

هرچند که هنوز نه هیچ واکنشی نسبت به وی انجام داده و نه آن را رسانه ای کرده اند.
 
شخصی به نام “ر-ر” که از قدیم الایام نیز همواره با پرسپولیسی ها بوده و با این باشگاه همکاری داشته و مدتی نیز می شود که کارمند رسمی باشگاه پرسپولیس می باشد از سوی مسئولین باشگاه پرسپولیس مورد سوءظن قرار گرفته است.
 
گفته می شود که از مدتی قبل پرسپولیسی ها نسبت به وی خوشبین نبوده و به همین دلیل مدتی بود که وی را تعمدا از تیمشان دور نگاه می داشتند. همچنین فرد مزبور در سفر این تیم به اصفهان نیز در هتلی غیر از هتل محل اسکان سایر اعضای تیم اسکان یافته بود.


[ سه شنبه 91/7/11 ] [ 3:4 عصر ] [ بابک باباپور ] [ نظرات () ]

میت رامنی نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا ترسیم خط قرمز نتانیاهو برای ایران را نادرست خواند.

به گزارش قدسنا به نقل از رادیو ارتش رژیم صهیونیستی، پس ازاقدام مضحک بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل که موجی ازانتقادات از سرتاسر جهان را پی داشت .میت رامنی نامزد جمهوری خواهان امریکا و رفیق 36 ساله نتانیاهو هم نتوانست سکوت کند و این اقدام را رد کرد.مطبوعات رژیم صهیونیستی همچنین بااشاره به تماس تلفنی رامنی با نتانیاهوونوشتند:میت رامنی درمصاحبه ای به خبرنگاران همراهش در مسیر شرکت در سخنرانی انتخاباتی خود گفت که نشان دادن آن طرح توسط نتانیاهو کار مناسبی نبود.رامنی که سالها پیش در بوستون همکار و دوست نتانیاهو بوده است به خبرنگاران گفت که در آن تماس تلفنی با نتانیاهو دراین باره حرفی به او نزدم ولی درواقع نظرم موافق نبود.


[ سه شنبه 91/7/11 ] [ 3:1 عصر ] [ بابک باباپور ] [ نظرات () ]

ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر بر شما مبارک

 دختری نباش که به مردی نیاز داره

دختری باش که مردی به اون نیاز داره

و این دو باهم خیلی متفاوتند  . . .

روزت مبارک

.

.

.

دختران فرشتگانی هستند  از آسمان

برای پر کردن قلب ما با عشق بی پایان

این روز بر دختران دیروز و مادران امروز مبارک . . .

.

.

.

تو ببین، وحشی چشمان توأم دختر خوب

 که چنین بی سر و سامان توأم دختر خوب

 خوشترین خاطره در خلوت خونین خیال

 خواب لبخند و پری خوان توأم دختر خوب !

روزت مبارک

.

.

.

تقدیم به بهترین دختر دنیا و امید حیات من

با آرزوی بهترین و برترین ها برای فرشته زندگیم . . .

دخترم روزت مبارک

.

.

.

اگه فقط یه دونه دختر خوب و مهربون توی دنیا باشه ، اون تویی . . .

روزت مبارک عزیزم

ادامه مطلب...

[ سه شنبه 91/6/28 ] [ 5:30 عصر ] [ بابک باباپور ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

هر چی که بخوای از عکس، داستان، ترفند مو بایل و کامپیوتر،ترفند ایرانسل،بازی،دانلود فیلم و آهنگ، اس ام اس و ....
موضوعات وب
امکانات وب


بازدید امروز: 10
بازدید دیروز: 113
کل بازدیدها: 558765